Dzień Ziemi na sportowo
2026-04-25
Nasze przedszkolaki w piątek 24 kwietnia na sportowo zakończyły cykl zajęć o tematyce ekologicznej, biorąc udział w imprezie integracyjnej, pt. " Dzień Ziemi na sportowo".
Dzieci wraz z nauczycielami pokonywały konkurencje sportowe zaproponowane w 5 stacjach. Były to rzuty do celu butelką z wodą, bieg slalomem z kubkiem wypełnionym wodą, czworakowanie i sortowanie śmieci na końcu stacji, zabawy z chustę animacyjną spod której dzieci wybierały śmieci i je świętowały, czy przeciąganie liny: papiery kontra plastik. Całość zawodów rozpoczęła ekologiczna gimnastyka. Na zakończenie każde dziecko otrzymało i książeczkę z eko- zadaniami. Zawody miały na celu kształtowanie u dzieci zdrowej rywalizację oraz zachowanie postawy proekologicznej. Wszystko odbywało się na naszym wspaniałym, kolorowym i obszernym placu zabaw.
